Vestel Teknik Servis

Vestel ürünlerinizin garanti kapsamında 1 yıl ücretsiz tamirini ve bakımını yapıyoruz.


Vestel Teknik Servisi


Vestel Servis Arıza Kayıt

Afyon Amasya Kırıkkale Kırklareli


Türkiye'de en çok tanınan on marka arasında olan Vestel, tüketicilere beyaz eşya, dijital ve mobil ürünler, ev aletleri ve LED aydınlatma içeren geniş bir ürün yelpazesi sunar. Aynı zamanda yaygın bir Vestel teknik servisi ağına da sahiptir. 1984 yılında kurulan Vestel, 1994 yılında Zorlu Grubu'na katıldıktan sonra güçlenerek büyümüş ve bir dünya markası imajını sağlamlaştırmıştır.


En Başarılı Vestel Beyaz Eşya Servisi


Beyaz eşya sektörünün ana ürünleri buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, fırın, çamaşır makinesi ve kurutma makineleridir. Sadece 2017 yılında 517 milyon adet beyaz eşya satan ve üretilen beyaz eşya ürünlerinin ise %73'ünü ihraç eden Vestel'in Türkiye'de ve dünyada ciddi bir kullanıcı portföyü vardır. Müşteri memnuniyetinde etkili olan önemli bir faktör ise Vestel beyaz eşya servisi birimlerinin başarılı çalışmalarıdır. Her bir ürün teknolojisi üzerine eğitim alan ve sürekli eğitime tabi tutulan Vestel servisi personeli üst düzey hizmet standartlarında çalışır.


Elektrikli Süpürge Nasıl Çalışır? Süpürge Neden Arızalanır?


Elektrikli süpürgeler, görünüşte basit bir prensip ile çalışır: Elektrik akımı motoru çalıştırır. Motor fan kanatları havayı zorlayarak egzoz portuna iter. Hava ileri sürüldüğünde, parçacıkların yoğunluğu (ve dolayısıyla hava basıncı) fanın önünde artar ve arkasında azalır. Fanın arkasındaki basınç seviyesi, elektrikli süpürge dış basınç seviyesinin altına düşer. Bu, elektrikli süpürgenin içinde vakum yaratır. Fan çalıştığında giriş deliğinden giren ve egzoz deliğinden çıkan sabit bir hava akımı vardır. Burada anahtar prensip sürtünmedir.


Elektrik süpürgesi filtresinin fonksiyonu: Kir dolu hava egzoz deliğine girerken, elektrikli süpürge torbasından geçer. Bu torbalar, bir hava filtresi görevi gören gözenekli dokuma malzemeden (tipik olarak bez veya kâğıt) yapılır. Torbanın içindeki küçük delikler, hava parçacıklarının geçmesine izin verecek kadar büyüktür, ancak çoğu partiküllerin geçmesi için çok küçüktür. Bu nedenle, hava akımı torbaya aktığında tüm hava malzemeden geçer, ancak kir ve tortu torbada toplanır.


Tüm markalarda elektrikli süpürge arızaları genellikle uzun süre kullanılan ve temizlenmeyen filtrelerden kaynaklanır. Bununla birlikte voltaj dalgalanmaları veya çok yoğun çalışma motor aksamına zarar verebilir. Süpürgenizle ilgili bir sorun olduğunda Vestel süpürge servisi birimimizi arayabilirsiniz. Ekibimiz sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.


Vestel Klima Arıza Nedenleri ve Çözümleri


Sızdıran soğutma sıvısı: Sıvı soğutucu akışkanlar, içindeki havayı soğutmak için klimanın kullandığı maddelerdir. Sistemde yeterince soğutucu bulunmadığında, klimanızda soğutma fonksiyonu azalır. Sıvı sızıntısı varsa, sisteminizin, Vestel klima servisi tarafından doğru miktarda soğutucu madde ile doldurulması gerekir. 


Tıkalı filtreler: Klimanızda hava akışını engelleyerek ünitenizin fanını zorlar, aşırı zorlanma fan motorunu yakabilir. Klima ünitenizin evinizin dışında bulunan kondansatörü, kir ve döküntü ile kaplanabilir. Temel temizlik işlerini, klima arızalarınızı önleyebilir.


Termostat sensörü arızası: Klima termostatı ortam sıcaklığını belirlemek için sensörlere dayanır ve buna göre klimanızı açar veya kapatır. Sensör arızalanırsa, üniteniz sürekli açık kalabilir veya hiç açılmayabilir. Bir Vestel servisi uzmanı sorunu en kısa sürede giderebilir.


Vestel TV Sorunları ve Tamir Nedenleri


İleri görüntü teknolojileri kullanan LED, OLED, QLED veya SMART Vestel TV'ler bile arıza potansiyeline sahiptir. Aynı standartlara sahip TV'ler kurulum şartları veya elektrik bağlantıları gibi çevresel şartlara göre beklenmedik sorunlar çıkarabilir. Bununla birlikte plazma veya LCD TV modellerinde olduğu gibi aşırı ısınma problemleri görülebilir. SMART TV'ler için internetten kaynaklanan bağlanma sorunları yaşanabilir. Dolayısı ile TV modeline göre arıza nedeni değişebilir. Televizyonunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, Vestel TV servisi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.


Tüm Vestel beyaz eşya, süpürge veya klima cihazları için Vestel özel servisi tamir ve bakım hizmeti alabilirsiniz. 20 yılı aşkın tecrübemiz ve kalifiye teknisyenlerimiz ile size en iyi çözüm önerileri sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizi 7/24 arayabilirsiniz!


Müşteri Görüşleri

Bozulan buzdolabımız için servis çağırdık. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapıp sorunumuzu çözdüler. Teşekkürler!

- Ayşe DEMİRCİ

İstanbul,  Sultangazi

Gerçekten deneyimli ve güler yüzlü bir ekip. Ayrıca sorunumuza da hemen müdahale ederek, bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar.

- Gökhan ERKAN

İstanbul, Bağcılar

Kredi kartı ile ödeme imkanı çok güzel. Ay sonunda bozulan eşyaları, rahatlıkla tamir ettirebiliyoruz :)

- Figen SAYGIN ERTÜRK

İstanbul, Beylikdüzü

Çok kaliteli hizmet. Harikasınız, çok teşekkür ederim

- Fahrettin KAPLAN

İstanbul, Levent


Hizmet Vereceğimiz Markalar


Günümüzde çeşitli beyaz eşya, klima ve televizyon üretmekte olan marka bulunmaktadır. Kişiler bu markalar içerisinden birine güvenerek ürünlerini satın almaktadırlar. Her üründe olduğu gibi satın almış olduğunuz ürünler belli bir kullanım süresinden sonra artık sizlere sorun çıkarmaya başlayacaklardır. Bu sorun çıkmaya başladığı süre içerisinde firma olarak bizler devreye girmekteyiz.


Teknik servis olarak evinizde ya da iş yerinizde kullanmakta olduğunuz Arçelik, Beko, Profilo ve Bosch gibi beyaz eşya, televizyon ve klime üreticisi markalara hizmet vermekteyiz. Bunların yanında ayrıca Siemens, Ariston, Demir Döküm, Indesit, Miele ve Daikin gibi klima ve üretmiş oldukları diğer bütün ürünlere yönelik tamir, onarım ve montaj işlemleri konusunda hizmet verebilmekteyiz.


Personel Kalitemiz


Bu saymış olduğumuz büyük markaların ürünlerine gerekli işlemleri yapmak adına sizlere yöneltmiş olduğumuz personellerimizin çeşitli özelliklere sahip olmalarına dikkat etmekteyiz. Bünyemiz içerisinde çalışacak olan personelin ilk olarak hizmet vermekte olduğumuz sektör ile alakalı bir eğitim kurumu ya da kurstan eğitim almış olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra el becerisi ve iş merakının olması gerekmektedir.


Bunlarla birlikte bünyemiz içerisinde çalışmasını istemekte olduğumuz ekip arkadaşımızın kesinlikle güler yüzlü ve saygılı biri olması son derece önemlidir. Bu konulara önem vermemizin sebebi marka değerimizi koruyup müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Son dönemlerde teknik servis konusunda hizmet vermekte olan firma sayısında bir artış meydana gelmiştir. Bundan dolayı insanlar hangi teknik servis firmasının kaliteli ve işi konusunda hızlı olduğu konusunda kararsız kalmaktadırlar. Bizler teknik servis firma olarak bu sektör içerisinde 1997 yılından beri hizmet vermekte olan bir kuruluşuz. Bundan dolayı sektör içerisinde bizleri tercih etmiş olan kullanıcılarımızın hizmet kalitemizden ve hızımızdan ne kadar memnun kaldıklarını sitemizi ziyaret ederek görebilirsiniz.


Ayrıca ülkemizin 5 ili içerisinde toplamda 11 adet şubemiz ve 250’den fazla personelimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bizlerle iletişime geçme düşünceniz var ama hangi markalara hizmet verdiğimizi düşünüyorsanız eğer sizlere bu başlık içerisinde hangi markalara hizmet verdiğimizi aktaracağız.

Bizi Takip Edin